Menu Zavřeno

Náš tým

Mgr. Ilona Martinátová        

Je manažerkou našeho lektorského týmu.

Výukou anglického jazyka se zaměřením na vzdělávání dospělých se zabývá od roku 2000. V roce 2001 absolvovala magisterské studium oboru Anglistika a amerikanistika na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Je držitelkou certifikátů vydávaných Cambridge University (ESOL Examinations – www.cambridgeesol.org) dokládajících úroveň znalostí anglického jazyka – Certificate in Advanced English (CAE – 1997), Certificate in Proficiency in English (CPE – 2000). V rámci studia absolvovala kurzy pedagogického minima pro výuku angličtiny. Rok 2000 strávila pracovně studijním pobytem v USA. Za dobu své již dvacetileté pedagogické praxe v oboru výuky angličtiny spolupracovala s řadou jazykových škol a firem.

Specializuje se na individuální výuku angličtiny, kterou považuje za nejefektivnější formu výuky.

Své znalosti a dovednosti má možnost stále rozšiřovat díky svému pobytu ve Velké Británii, kde působí od roku 2018 jako lektorka angličtiny pro cizince a nadále vede výuku po Skypu.

Naši lektoři:

Gary Boardman

Gary Boardman je anglický rodilý mluvčí. Má zkušenosti s výukou dětí, jeho hlavní činností je však individuální výuka. V roce 2013 získal certifikát pro výuku obchodní angličtiny (Oxford Learning Level 3 Diploma in Teaching Business English) a zároveň úspěšně absolvoval intenzivní kurz TEFL (Teaching English as a Foreign Language).

Martina Červíková

Martina Červíková je studentkou koreanistiky na Karlově univerzitě v Praze a v naší škole vyučuje korejštinu po Skypu. Je držitelkou certifikátu Test of Proficiency in Korean (TOPIC), úroveň 5, odpovídající znalosti jazyka na úrovni C1. Má zkušenosti s výukou dětí i dospělých. Ve svém volném čase se ráda věnuje četbě, sledování filmu a hře na klavír.

Mgr. Marie Chramostová                                                                                                                                                                                                             

Marie Chramostová v naší jazykové škole vyučuje anglický jazyk. Vystudovala magisterský obor učitelství anglického jazyka na Filosofické fakultě Ostravské univerzity. Je absolventkou řady vzdělávacích kurzů ve Velké Británii a držitelkou mezinárodně uznávaného certifikátu CAE. Od roku 2007 působí jako lektorka v jazykových školách i jako učitelka na gymnáziu. V naší jazykové škole vede jak kurzy pro verejnost, tak individuální výuku. 

Mgr. Renáta Dlouhá 

Renata Dlouhá v roce 2008 absolvovala magisterské studium angličtiny na Slezské univerzitě v Opavě. Již od roku 2006 učí angličtinu v různých jazykových školách (například Helen Doron), věnuje se také překladatelství (do češtiny přeložila knihu Lindy Grant – The Clothes on Their Backs / Nic než šaty ). V červnu 2003 složila státní zkoušku z anglického jazyka na Státní jazykové škole v Opavě. Věnuje se výuce jak dospělých, tak také dětí, a to zejména v Havířově.

Bc. Lukáš Jedlinský      

Lukáš Jedlinský vyučuje v naší jazykové škole francouzštinu. Vystudoval francouzský jazyk a literaturu v kombinaci s historií na Filozofické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. V roce 2009 studoval v zahraničí na France Langue v Paříži a od roku 2010 je držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu DELF. Lukáš Jedlinský vyučuje francouzštinu v malých skupinkách i individuálně. Učí zejména ve Frýdku-Místku a Frýdlantě nad Ostravicí a v součcasné době též na základní škole.

Mgr. Lenka Kaňová    

Lenka Kaňová se v naší škole věnuje výuce češtiny pro cizince. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor český jazyk. Dlouhou dobu pobývala v zahranicí (ve Velké Británii, Severním Irsku a v Austrálii), kde se věnovala jak studiu, tak organizaci kurzů češtiny pro dospělé i děti. Momentálně se v naší škole věnuje hlavně individuální výuce cizinců z různých koutů svět

Mgr. Dagmar Kopcová 

Dagmar Kopcová je lektorkou francouzštiny. Absolvovala obor učitelství francouzštiny na Ostravské univerzitě a vyučovala na gymnáziu v Ostravě a Novém Jičíně. S výukou francouzštiny má dlouholeté zkušenosti. Absolvovala několik stáží ve Francii a je držitelkou certifikátu pro přípravu studentů na mezinárodní zkoušky DELF/DALF. V naší jazykové škole učí jak dospělé, tak děti. Momentálně vede také výuku po Skypu.

Christopher Zacharia Lameck 

Christopher Zacharia Lameck je původem z Tanzanie. Nyní žije již delší dobu v České republice a zabývá se výukou anglického jazyka. Má zkušenosti s výukou dětí i dospělých, zamerřuje se hlavně na konverzační kurzy a též kurzy obchodní angličtiny. Je držitelem několika certifikátů (Diploma in Business and Legal Studies, Certificate in Introduction to Conversational English a Diploma in Basic English Grammar). Lekce s Chrisem jsou zábavné a v jeho hodinách se určitě nudit nebudete.

Bc. Jan Martásek    

Jan Martásek učí angličtinu od roku 2006. Vystudoval VŠB-TU v Ostrave (2008), dále studoval na Tamwood International College ve Vancouveru v Kanade (2010). Zaměřuje se na výuku v malých skupinách, má široké zkušenosti s výukou dětí včetně pedagogické praxe v základním školství. Vyučuje zejména v Ostravě a Frýdku-Místku. V roce 2016 získal certifikát TESOL (Teacher of English to Speakers of Other Languages).

Mgr. Jana Řeháková

Jana Řeháková je lektorkou italštiny a angličtiny. Je absolventkou Filosofické fakulty Ostravské univerzity, kde vystudovala anglický jazyk. Italský jazyk studovala na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1994 se zabývá soukromou výukou italského a anglického jazyka, má zkušenosti též s tlumočením do italštiny.

Bc. Jakub Slezák

Jakub Slezák absolvoval obor španělská filologie na univerzitě Palackého v Olomouci. V letech 2009-2010 studoval na univerzitě Oviedo ve Španelsku v rámci univerzitní stáže Erasmus a poté absolvoval stáž zaměřenou na praxi Leonardo da Vinci ve městě Málaga. Dále strávil čtyři roky ve Francii, kde se věnoval francouzštině a cestování. V naší jazykové škole se momentálně věnuje individuální výuce.

Mgr. Jakub Volný    

Doménou Jakuba Volného je němčina. Tento jazyk vystudoval na Slezské Univerzitě v Opavě (2011). Jako součást své jazykové prípravy absolvoval studijní pobyt na Julius Maximilians Universität v německém Würzburgu (Literatur-wissenschaftliches Seminar Sambachshof, květen 2010). Jeho koníčkem je historie. Vyučuje jak individuálně, tak i malé skupiny, a to zejména ve Frýdku-Místku. Momentálně pusobí jako pedagog na gymnáziu. Je schopen učit i technicky či obchodně zaměřenou němčinu.

Daniela Weissová     

Daniela Weissová je anglickou rodilou mluvčí. Narodila se v Sydney v Austráli, kde také 20 let žila. Je držitelkou certifikátu CELTA (2011), má zkušenosti s výukou angličtiny všech věkových skupin. Vedle řady jazykových škol v minulosti pracovala také jako lektorka angličtiny na Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Mezi její záliby patří cestování, sport, kultura. Daniela Weissová se zameřuje na konverzaci jak individuální, tak ve skupinkách. Má též bohaté zkušenosti s výukou dětí. Vyučuje ve Frýdku-Místku a Ostravě.

Mgr. Monika Zbránková     

Monika Zbránková vyučuje angličtinu a polštinu. Vystudovala archeologii na Jagellonské univerzitě v Krakowě (2001) a anglický jazyk a literaturu pro SŠ na Filosofické fakultě Ostravské univerzity. Je držitelkou certifikátů FCE a CAE. Angličtinu učí od roku 2004. Vyučuje ve Frýdku-Místku a Ostravě.